Overname VitalHealth door Philips

dinsdag 12 december 2017
timer 3 min
Philips neemt VitalHealth over. VitalHealth is een Nederlandse aanbieder van e-health-toepassingen voor mensen met chronische aandoeningen zoals COPD, hartfalen, diabetes, depressie en voor kwetsbare ouderen. Phillips noemt de overname een volgende stap voor het bedrijf als aanbieder van geïntegreerde zorgoplossingen.

Met de e-health-oplossingen van VitalHealth krijgen mensen meer inzicht in hun gezondheid, de behandeling en status van hun chronische aandoening. Zo zorgt VitalHealth ervoor dat zorgverleners in staat zijn om data-gedreven, gepersonaliseerde zorg te verlenen binnen én buiten zorginstellingen. Ook kunnen ze hierdoor online communiceren met hun behandelaren en mantelzorgers.

VitalHealth maakt het voor zorgverleners mogelijk multidisciplinair te laten samenwerken rondom een patiënt, bijvoorbeeld in regionale zorgnetwerken. Verder levert VitalHealth analysefuncties voor inzichten in de totale patiëntpopulatie, om zo de effectiviteit van zorg aan te kunnen tonen.

De aankoop helpt Philips een totaalpakket van geïntegreerde oplossingen te leveren waarmee patiënten en zorgverleners data makkelijker kunnen gebruiken ten behoeve van betere zorg voor chronisch zieken, volgens Henk Valk, CEO Philips Benelux. "VitalHealth zal ons helpen om met een uitbreiding van digitale zorgoplossingen een bijdrage te leveren aan de transitie van een volume-gedreven naar een waardegedreven zorgsysteem. VitalHealth’s sterke positie in de eerstelijnszorg gecombineerd met onze aanwezigheid in de tweede lijn helpt ons bij het leveren van oplossingen voor volledig geïntegreerde regionale zorg."

 

Population Health Management

Zowel Philips als VitalHealth is positief over de overname. "We zijn er trots op dat VitalHealth onderdeel wordt van Philips. Deze overname zal ons helpen onze missie versneld te realiseren: een betere gezondheid voor miljoenen mensen over de hele wereld", aldus Laurens van der Tang, CEO van VitalHealth. "Samen kunnen we de onbetwiste wereldwijde marktleider worden op het gebied van Population Health Management. Bovendien kunnen we de ontwikkeling van onze producten versnellen." Volgens Philips is er behoefte aan een meer holistische en preventieve benadering van de gezondheidszorg, nu zorg deels uit kostenoverwegingen steeds meer buiten het ziekenhuis wordt verleend. Population Health Management is een proactieve benadering om de gezondheid van grote patiëntenpopulaties zoals chronisch zieken te verbeteren en de bijbehorende kosten te verlagen. Dit betekent dat patiënten meer mogelijkheden moeten krijgen om zelf actief met hun ziekte om te kunnen gaan. Verder moeten zorgverleners in staat zijn om sneller te identificeren welke mensen aandacht nodig hebben, en informatie makkelijker te delen.

 

Tweede overname in korte tijd

VitalHealth is het tweede Nederlandse bedrijf dat Philips in korte tijd overneemt. Dat is niet een nieuwe strategie. Volgens Henk Valk heeft het technologieconcern in een markt met een "enorme diversiteit aan oplossingen" gekozen voor een e-health-leverancier die bij Philips past. "We kijken naar onze eigen doelstellingen met betrekking tot zorgtechnologie en vervolgens verkennen we welke bedrijven bij onze ambities passen. Heel toevallig blijken dat deze week twee Nederlandse bedrijven." Valk roemt VitalHealth omdat het een technologisch goed en een gezond bedrijf is in een drukke markt. Hij wijst erop dat het bedrijf zowel in Nederland als daarbuiten actief is. Vanuit het hoofdkantoor in Ede ontwikkelt VitalHealth producten en diensten die worden gebruikt door meer dan 130 duizend zorgverleners en meer dan 6 miljoen patiënten in België, de Verenigde Staten, India, China, Zweden en Duitsland.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Edwin Weesie (Foto: Hogeschool Utrecht)
mic_external_onInterview

Lector Edwin Weesie over ondernemerschap en innovatie: ‘Veel praktijkhouders struikelen over de praktijkvoering’

20 apr om 10:15 uurtimer5 min

Edwin Weesie, lector Financieel Economische Innovatie, vertelt dat hij uit de ‘keiharde…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Hack bij ChipSoft lijkt huisartsenpraktijken te treffen

8 apr om 14:15 uurtimer3 min

Een ransomware-aanval op softwareleverancier ChipSoft heeft mogelijk huisartsenpraktijken geraakt. De website…

Lees verder »
Gebruik van AI (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘AIC4NL AI Kompas’ adviseert: 'Investeer nu in AI-vaardigheden en zorgspecifieke chatbots'

26 mrt om 15:00 uurtimer3 min

Het ‘AIC4NL AI Kompas voor de nulde- en eerstelijnszorg’ biedt een overzicht van de actuele…

Lees verder »
Jelle Keuper: ‘Ik heb goede verhalen gehoord van huisartsen die op groepsniveau, of als zorggroep, hun digitale zorg opschalen in overleg met de zorgverzekeraar.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Digitalisering leidt tot minder werkdruk mits goed geïntegreerd’

25 mrt om 13:30 uurtimer5 min

Uit onderzoek van de Tilburgse onderzoeker Jelle Keuper komt een dubbel beeld naar voren over…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’

11 mrt om 16:00 uurtimer5 min
De Nederlandse fysiotherapiesector draaide in 2025 goed, maar hield steeds minder van de omzet over. Dat is de…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 13:00 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »