Schippers noemt speculaties zorgpremie voorbarig
Sociale partners uitten woensdag hun zorgen over hoe het kabinet de langdurige zorg wil financieren. Door de overheveling van de zorg vanuit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) naar de reguliere zorg stijgt de premie mogelijk met tweehonderd euro, zo waarschuwde de Stichting van de Arbeid. Volgens Schippers zijn er inderdaad consequenties aan de overheveling verbonden, maar ‘speculaties over de exacte hoogte zijn voorbarig’, aldus de minister. Momenteel wordt onderzoek gedaan naar de gevolgen van de maatregel en eventuele oplossingen.\
De overheveling maakt de zorg in zijn totaliteit goedkoper, meldt de minister. De premiestijging en de gemiddelde stijging van het eigen risico worden voor lage inkomens bovendien volledig gecompenseerd door de zorgtoeslag. Ook meldt de minister dat de stijging van de zorgpremie niet alleen wordt bepaald door overhevelingen die plaatsvinden vanuit de AWBZ, maar ook door ontwikkelingen in de reguliere zorg.
Daarnaast is ook het beleid van verzekeraars – omtrent hun zorginkoop en hoe zij eventuele reserves inzetten om te concurreren op de zorgverzekeringsmarkt – van invloed op de hoogte van de premie die zij uiteindelijk vaststellen voor hun klanten, schrijft Schippers. Verzekeraars hebben dan ook een eigen rol in de vaststelling van de premie en de communicatie hierover naar hun verzekerden, aldus de minister.
Het kabinet wil voor 4,85 miljard euro aan langdurige zorg, die nu wordt gedekt via de AWBZ, overhevelen naar de zorgverzekering. Volgens werkgevers en werknemers levert die verschuiving ‘onaanvaardbare en onnodige lastenverschuivingen op’. Zo stijgen de loonkosten voor de werkgevers door de overheveling met 1,6 miljard euro.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden
3 minZzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…
3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn
4 minOnderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Hoe financieel gezond is jouw praktijk?
4 minJe praktijk draait misschien goed, maar weet je ook hoe jouw onderneming er financieel voor staat? Juist dat…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'
5 minJuist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…

Reactie toevoegen