Stichting NUTS wil decentraal communicatienetwerk in de zorg
Stichting Nuts is een netwerk van ICT-leveranciers die verbeteringen willen zien in de Nederlandse zorg-ICT. De stichting bestaat uit Avinty, Stichting Privacy by Design, Caren, Intramed, Miles Ahead, Nedap, Vital Health, GeriMedica, Quli en OZO verbindzorg. Deze partijen sloegen de handen ineen om een open-source-communicatienetwerk voor de zorg te realiseren.
Manifest
Tot nu toe is er niet één communicatiesysteem waarmee alle zorgverleners informatie over patiënten kunnen uitwisselen. Nuts wil dat dit verandert en vatte haar idee samen in een manifest van acht standpunten.
In het manifest schrijft Nuts onder andere dat de patiënt centraal staat en een actieve plaats verdient in het netwerk. De patiënt of de gemachtigde moet kunnen kiezen om mee te praten en kunnen zien welke informatie wordt uitgewisseld. Daarnaast moet de mens een eigen keuze hebben in het willen delen van informatie door middel van toestemming geven.

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden
11 sep om 16:15 uur 4 minDentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion
4 sep om 15:15 uur 3 minHeeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…
Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage
4 sep om 15:00 uur 5 minCobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders
28 aug om 09:00 uur 5 minVan Flexdokter naar Zelfzoekdokter
27 aug om 14:45 uur 5 minIn de boekbespreking van ‘de Vragendokter’ van Jojanneke Kant vroeg Thieu Heijltjes zich af…
‘Tandartsen staan overwegend positief tegenover AI’
20 aug om 12:15 uur 3 minDe digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter
10 jul om 13:30 uur 3 minPatiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…
Hikos helpt patiënten door de ‘medische doolhof’: Een extra paar ogen op afstand
30 jun om 12:30 uur 5 minBij het online platform Hikos kunnen patiënten via beeldbellen overleggen met een specialist…
Reactie toevoegen