Tandartsen aan de slag voor minder regeldruk

timer 2 min
Tandartsen zijn een kwart van hun tijd kwijt aan administratie. Hoe die tijd het beste kan worden bekort, bespraken ze samen met zorgverzekeraars en andere belanghebbenden in de mondzorg vorige week in Utrecht. De partijen werkten in een zogenaamde schrap- en verbetersessie aan het verminderen van bureaucratie, op uitnodiging van de KNMT, de beroepsvereniging van tandartsen.

Tijdens de sessie passeerde een eerder door de aanwezige tandartsen opgestelde lijst met 9 regels de revue. Samen met zorgverzekeraars, de NZa, de Patiëntenfederatie Nederland en de IGJ werden ze onder de loep genomen: konden ze afgeschaft of verbeterd worden? Doel was om te komen met verbetervoorstellen waardoor de administratieve lastendruk in de mondzorg omlaag kan, en er meer tijd vrijkomt voor de patiënt.

 

(Ont)Regel de zorg

Bij alle 9 regels zijn ideeën geformuleerd over hoe ze minder tijd kunnen vergen en hoe het doel dat de regel dient op een andere manier gehaald kan worden. Medio april gaan de deelnemers de definitieve actielijst opstellen, waarna een begin gemaakt kan worden met schrappen en verbeteren. De door de KNMT georganiseerde schrap- en verbetersessies voor de mondzorg vinden plaats in het kader van de landelijke actie (Ont)Regel de Zorg.

 

 

 

 

Een voorbeeld van omslachtige regelgeving is de verplichting tot het aanvragen van machtigingen. 'Het nut van het moeten aanvragen valt soms te betwisten, maar ook het proces rondom afwijzingen loopt niet altijd even gesmeerd’, aldus Wolter Brands, voorzitter van de KNMT. In de sessie kwamen ook het patiëntendossier, de jaarlijkse risico-inventarisatie en –evaluatie, en de verplichte publicatie van een prijslijst voor materiaal en techniek aan bod.

 

Lees meer over  de aansluiting van de KNMT bij (Ont)Regel de Zorg

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Tandartsen aan de slag voor minder regeldruk

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Green Deal Duurzame Zorg 2027-2030 (Foto: Ministerie van VWS)
flash_onNieuws

Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030

timer4 min

Dertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…

Lees verder »
Mag je als overheid de gezondheid van burgers beschermen ten koste van hun vrijheid? Dat leidde in de coronatijd tot veel weerstand, demonstraties, coronaontkenning en misinformatie.
person_outlineBlog

'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank

timer5 min

Mag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…

Lees verder »
Een lege opleidingskliniek (foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde

timer4 min

Onderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…

Lees verder »