'Te vroeg voor verplicht gebruik digitaal machtigingenportaal'

donderdag 14 januari 2016
timer 1 min
Een aantal zorgverzekeraars hebben het gebruik van een digitaal machtigingenportaal verplicht. De Koninklijke Maatschappij der Tandheelkunde vindt dit echter nog te vroeg. Het systeem werkt volgens de vereniging nog niet feilloos genoeg.

Het digitaliseren van het machtigingsproces kan leiden tot snellere duidelijkheid voor de patiënt of een behandeling wel of niet plaats mag vinden. Daarnaast kan de machtigingsaanvraag efficiënter en dus goedkoper verlopen, waardoor een digitaal machtigingenportaal kan leiden tot minder administratieve lasten.


Vecozo, het communicatiepunt voor ketenpartijen in de zorg,  is al langere tijd bezig met de ontwikkeling van een digitaal machtigingenportaal zowel voor de kaakchirurgie als voor de overige mondzorg. Het machtigingenportaal voor de kaakchirurgie voldoet goed, maar de KNMT vindt dat de huidige versie van het machtigingenportaal voor de mondzorg nog voor verbetering vatbaar is. Pas  als het systeem eenvoudig en geheel feilloos werkt, en als gebruikers vervolgens voldoende tijd hebben gekregen voor de implementatie, zouden zorgverzekeraars kunnen overwegen om machtigingen op papier af te schaffen. 

bron: KNMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

‘Stand van de zorg’ van NZa: ‘Mondzorg voor een dubbele uitdaging: personeelstekort en zorgmijding’

31 okt om 13:00 uurtimer4 min

De mondzorg in Nederland staat onder toenemende druk door een combinatie van personeelstekort…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Nivel: ‘Inzet AI onder huisartsenpraktijken nog beperkt’

21 okt om 09:45 uurtimer4 min

Een meerderheid van de huisartsenpraktijken in Nederland heeft behoefte aan ondersteuning…

Lees verder »

Afvaren op een ijsberg aan wet- en regelgeving

16 okt om 16:00 uurtimer5 min

We staan aan de vooravond van een onomkeerbare verschraling van de zorg, voorspelt Alexander Tolmeijer,…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
Tandartsen krijgen dankzij de Wlz een uurtarief van 207 euro (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Mondzorg kwetsbare ouderen is een graaicultuur geworden’

19 sep om 09:15 uurtimer4 min

EenVandaag deed onderzoek naar de praktijken van mondzorgketens, die in verpleeghuizen veel…

Lees verder »
Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion

4 sep om 15:15 uurtimer3 min

Heeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Lees verder »

Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage

4 sep om 15:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Medi-Mere is de eerste die de slimme spraakherkenningstechnologie van Juvoly integreert in…
Lees verder »