Trendboek eHealth in de eerste lijn gepubliceerd

woensdag 18 maart 2015
timer 2 min
De verwachting is dat in 2020 iedereen online consulten kan houden met zorgverleners. Dit zal leiden tot meer concurrentie. Daarom moeten zorgverleners goed zichtbaar zijn, goede marketingtools inzetten, maar natuurlijk ook goede zorg leveren.

Dit is een van de scenario’s uit het trendboek ‘Spelen met de zorg van morgen’ dat dinsdag 17 maart is gepubliceerd. In ‘Spelen met de zorg van morgen’ schetst TrendITion relevante  eHealth -trends in de eerste lijn. De trends die aan bod komen zijn:

  • online zorgconsulten;
  • o nline psychische hulp;
  • online beoordelingen;
  • domotica;
  • populatiemanagement in de wijk;
  • zelfmetingen;
  • het  persoonlijk gezondheidsdossier .


De auteurs beschrijven van elke trend wat de impact kan zijn op het  zorgproces . Dit doen ze op basis van de huidige status, factoren die de ontwikkeling kunnen versnellen en factoren die de ontwikkeling kunnen vertragen.

 

Het trendboek is gratis te downloaden via deze link.

 

TrendITion

TrendITion is een samenwerkingsverband van Nictiz, het expertisecentrum voor standaardisatie en  eHealth , en het Radboud REshape Center for Innovation. TrendITion geeft via trendanalyses, onderzoek en berichtgeving inzicht in wat er aan  eHealth  is, komt en gaat. Het trendboek bundelt relevante trends in de eerstelijnszorg en daagt de lezer uit om na te denken over de impact die trends hebben op het  zorgproces . Meepraten kan ook op twitter via hashtag #trendboek en op de LinkedIn groep van  Nictiz.

bron: Nictiz

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Trendboek eHealth in de eerste lijn gepubliceerd

Meer artikelen met dit thema

Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion

4 sep om 15:15 uurtimer3 min

Heeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Lees verder »

Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage

4 sep om 15:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Medi-Mere is de eerste die de slimme spraakherkenningstechnologie van Juvoly integreert in…
Lees verder »

Cobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders

28 aug om 09:00 uurtimer5 min
De cloud is niet meer weg te denken uit de zorg, maar waar staan gevoelige patiëntgegevens eigenlijk? En hoe…
Lees verder »
Voordat je bij de Zelfzoekdokter op consult komt, communiceert deze hoofdzakelijk digitaal, geeft digitale tips, gebruikt fotodiagnostiek, adviseert via mail of app, gebruikt kunstmatige intelligentie. (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Van Flexdokter naar Zelfzoekdokter

27 aug om 14:45 uurtimer5 min

In de boekbespreking van ‘de Vragendokter’ van Jojanneke Kant vroeg Thieu Heijltjes zich af…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

‘Tandartsen staan overwegend positief tegenover AI’

20 aug om 12:15 uurtimer3 min
Tandarts Dilek Sezen-Hulsmans doet aan het Radboudumc promotieonderzoek naar de rol van kunstmatige intelligentie…
Lees verder »

De digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter

10 jul om 13:30 uurtimer3 min

Patiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Hikos helpt patiënten door de ‘medische doolhof’: Een extra paar ogen op afstand

30 jun om 12:30 uurtimer5 min

Bij het online platform Hikos kunnen patiënten via beeldbellen overleggen met een specialist…

Lees verder »