'Verdere opschaling e-Health is een uitdaging'

donderdag 15 februari 2018
timer 2 min
Verdere opschaling van e-health initiatieven zoals toepassingen naar meerdere locaties, regionaal of op landelijk niveau, is vaak een aanzienlijke uitdaging", zegt minister De Jonge (VWS) in een brief aan de Tweede Kamer.

"In heel Nederland worden er ‘prachtige initiatieven ontplooid op het gebied van e-health en digitaal ondersteunende zorg’, schrijft De Jonge in een brief naar aanleiding van vragen die D66 stelde over het bericht 'E-healthweek 2018: ‘Opschaling is altijd gedoe’'


Organisatorische veranderingsprocessen

De Jonge ziet dat het niet bij experimenten en pilots blijft, maar dat reële toepasssingen in de dagelijkse praktijk hun weg vinden. Tegelijkertijd is verdere opschaling naar meerdere niveaus een aanzienlijke uitdaging. "De kern van de uitdaging is dat het bij toepassing van innovaties vaak gaat om (complexe) organisatorische veranderingsprocessen. Bij de implementatie van e-health moeten samenwerkingsrelaties tussen professionals worden vormgegeven en kunnen patiënten vanuit een steeds gelijkwaardigere positie meesturen in hun behandelproces. Om daarin succesvol te zijn is een constructief samenspel nodig tussen innoverende bedrijven, patiënten, zorgaanbieders, verzekeraars, gemeenten en kennis- en onderwijsinstellingen", zegt hij. 


'VWS stimuleert innovatieklimaat in de zorg'

De Jonge noemt in de Kamerbrief de initiatieven die hij met zijn collega’s van VWS organiseert om de implementatie en opschaling van digitale innovatie mogelijk te maken, zoals het Informatieberaad. ‘In de eerste plaats bevorderen wij het ontstaan van een vruchtbare grond, een infrastructuur van standaarden en afspraken voor gegevensontsluiting en uitwisseling.’ Die krijgt onder meer gestalte in programma’s als VIPP en MedMij. Daarnaast schrijft De Jonge dat VWS het innovatieklimaat in de zorg stimuleert. Onlangs is er 12 miljoen euro beschikbaar gekomen voor de Seed-capital regeling, waardoor er geïnvesteerd kan worden in de opschaling van veelbelovende initiatieven. Het doorvoeren en opschalen van e-health wordt ook bevorderd als zorgmanagers over kennis beschikken. ‘Met de Health Innovation School leiden we zorgmanagers op om implementatietrajecten succesvol vorm te geven en uit te voeren’, aldus De Jonge. Voor innovatievraagstukken kunnen zorgprofessionals terecht bij zorgvoorinnoveren.nl, een adviesloket en kennisbank.

 

De Jonge komt binnenkort met een vollediger overzicht met de voortgangsrapportage over e-health en zorgvernieuwing.

 

Lees hier de hele brief van minister De Jonge. 

Bron: rijksoverheid.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec om 16:00 uurtimer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »

Vcare en Juvoly slaan handen ineen: ‘Slimme spraakherkenning die naadloos aansluit op de workflow in praktijk’

18 dec om 12:00 uurtimer4 min
In de huisartsenzorg blijft de druk oplopen. Het aantal telefoontjes stijgt, terwijl personeel schaars blijft.…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec om 15:15 uurtimer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec om 16:15 uurtimer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Breng natuurbeleving in je praktijk met Natuurscherm.com

15 dec om 12:00 uurtimer3 min
Patiënten zitten of liggen vaak langere tijd in uw praktijk — momenten waarop spanning en zenuwen gemakkelijk de…
Lees verder »
De ‘online’ huisartsen  van ‘Huisarts in Beeld’ zijn voor Huisartsenpraktijk Hooge Platen aanvullend bij een te krappe bezetting. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Huisarts in Beeld’ bij Hooge Platen in Breskens: ‘Uitkomst in nijpende situaties’

8 dec om 09:45 uurtimer4 min
De huisartsenzorg in Zeeland, en Zeeuws-Vlaanderen in het bijzonder, kampt zoals bekend met een groot tekort aan…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec om 15:00 uurtimer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »

Huisarts in Beeld: digitale hulplijn voor huisartsenpraktijken

28 nov om 12:30 uurtimer5 min
Vooral in landelijke regio’s staan veel huisartsenpraktijken onder druk. Baukje Hogeboom, manager bij Hulp voor…
Lees verder »