Verzekeraars gaan gesprek aan over omzetschok

maandag 15 februari 2016
timer 1 min
Verzekeraars gaan het gesprek aan met huisartsen die een omzetschok melden als gevolg van de nieuwe bekostigingssystematiek. Zo wordt bepaald wat de omzetschok veroorzaakt en hoe deze gecompenseerd wordt.

Dat meldt de LHV.

 

De Landelijke Huisartsen Vereniging heeft er bij de zorgverzekeraars op aangedrongen dat zij het gesprek aan zullen gaan. Huisartsen die een omzetschok hebben kunnen zich melden bij hun zorgverzekaar. 

 

Nieuwe bekostiging

De nieuwe bekostiging veroorzaakt forse omzetdalingen bij een deel van de huisartsenpraktijken. Dat concludeerde de LHV eerder na onderzoek onder zeshonderd praktijken. Hoewel omzetten landelijk redelijk stabiel zijn, dook de omzet over 2015 van vooral innovatieve praktijken tot wel vijftien procent omlaag. Dit druist in tegen de afspraak dat er geen schokeffecten mogen optreden op praktijkniveau als gevolg van de nieuwe bekostigingssystematiek.


Verzekeraars gaan verschillend om met het opvangen van de gemelden schokeffecten. Wilt u in gesprek met uw zorgverzekeraar? Zorg er eerst voor dat uw cijfers van 2014 en 2015 inzichtelijk zijn. Daarbij moet u aangeven waar volgens u het schokeffect optreedt. 

bron: LHV

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’

11 mrt om 16:00 uurtimer5 min
De Nederlandse fysiotherapiesector draaide in 2025 goed, maar hield steeds minder van de omzet over. Dat is de…
Lees verder »