VGZ past contracten met huisartsen aan na kritiek
Veranderingen zijn onder andere dat de tijd om te kunnen reageren op verkeerde declaraties is verlengd van 14 dagen naar drie maanden en soms tot een jaar en de periode waarop VGZ nog achteraf controles kan doen, is teruggebracht naar twee jaar.
Nieuw is de regionale prestatie. VGZ stelt per regio een budget beschikbaar. Op basis van afspraken over kwaliteit, klantvriendelijkheid of kosten kan dit budget verder worden vergroot. De regio bepaalt zelf hoe bereikte besparingen weer ten goede komen aan de zorg. Dit voorstel is getoetst door de ACM.
De belangrijkste verandering vindt VGZ dat het een meerjarig contract is voor 2016 en 2017. Veel huisartsen zouden daarom hebben gevraagd. VGZ kon de contracten vorig jaar niet meer aanpassen na de storm van kritiek die opstak, omdat de helft van de huisartsen de contracten al had ondertekend. Daarom is het commentaar van de huisartsen pas dit jaar in de nieuwe contracten verwerkt. De verzekeraar is in gesprek gegaan met huisartsen middels regiobijeenkomsten.
LHV en VPHuisartsen reageren in Zorgvisie dat het mooi is dat VGZ luistert naar de wensen van de huisartsen, maar dat er geen sprake is van de gewenste werkelijk gelijkwaardige onderhandelingspositie van huisarts en zorgverzekeraar.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…

Reactie toevoegen