VGZ past contracten met huisartsen aan na kritiek

donderdag 16 juli 2015
timer 2 min
Na veel kritiek vorig jaar heeft VGZ de contractering van huisartsen aangepast. De belangrijkste verandering vindt VGZ dat het een meerjarig contract is voor 2016 en 2017.

Veranderingen zijn onder andere dat de tijd om te kunnen reageren op verkeerde declaraties is verlengd van 14 dagen naar drie maanden en soms tot een jaar en de periode waarop VGZ nog achteraf controles kan doen, is teruggebracht naar twee jaar.

Nieuw is de regionale prestatie. VGZ stelt per regio een budget beschikbaar. Op basis van afspraken over kwaliteit, klantvriendelijkheid of kosten kan dit budget verder worden vergroot. De regio bepaalt zelf hoe bereikte besparingen weer ten goede komen aan de zorg. Dit voorstel is getoetst door de ACM.

De belangrijkste verandering vindt VGZ dat het een meerjarig contract is voor 2016 en 2017. Veel huisartsen zouden daarom hebben gevraagd. VGZ kon de contracten vorig jaar niet meer aanpassen na de storm van kritiek die opstak, omdat de helft van de huisartsen de contracten al had ondertekend.  Daarom is het commentaar van de huisartsen pas dit jaar in de nieuwe contracten verwerkt. De verzekeraar is in gesprek gegaan met huisartsen middels regiobijeenkomsten.

 

LHV en VPHuisartsen reageren in Zorgvisie dat het mooi is dat VGZ luistert naar de wensen van de huisartsen, maar dat er geen sprake is van de gewenste werkelijk gelijkwaardige onderhandelingspositie van huisarts en zorgverzekeraar.


 

Bron: www.zorgvisie.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec om 16:00 uurtimer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec om 15:15 uurtimer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec om 16:15 uurtimer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec om 13:30 uurtimer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec om 15:00 uurtimer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov om 16:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov om 10:30 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
Bevlogen Tandartsen werkt aan initiatieven zoals een ‘zzp-maatschapmodel’, richtlijnen voor salarisstructuren, een kennisbot voor regelgeving en actiemiddelen voor conflicten. (Foto: Bevlogen Tandartsen)
flash_onNieuws

Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’

18 nov om 12:00 uurtimer4 min

De tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…

Lees verder »