VPHuisartsen in hoger beroep om uitspraak LSP

maandag 8 september 2014
timer 2 min
De Vereniging Praktijkhoudende Huisartsen heeft hoger beroep laten aantekenen tegen de recente uitspraak van de rechtbank Midden Nederland, over de rechtmatigheid van het Landelijk SchakelPunt (LSP).

Na bestudering van het vonnis van de rechtbank Midden Nederland en na raadpleging van diverse privacy- en beveiligingsexperts, acht VPHuisartsen de motivering van het vonnis op bepaalde punten onvoldoende. Omdat het hierbij om fundamentele principes als het beroepsgeheim en recht op privacy van de patiënt gaat, is VPHuisartsen van mening dat een oordeel van een hogere rechter noodzakelijk is.


In het vonnis erkent de rechtbank onder meer dat de huisarts niet meer betrokken is of kan zijn bij het uitwisselen van medische gegevens bij gebruik van het 
LSP . Tegelijkertijd is de rechtbank van mening, dat de zorgverlener nog steeds verantwoordelijk is voor het niet doorbreken van het beroepsgeheim tijdens de communicatie via het  LSP .


Omdat de rechtbank bovendien zonder omhaal erkent dat de door 
VZVZ voorgestelde keuzevrijheid jegens het  LSP  voor zorgverleners " niet reëel is" , is VPHuisartsen van mening dat zorgverleners door dit vonnis in een onmogelijke positie worden geplaatst. Dit is voor VPHuisartsen reden om in hoger beroep te gaan.


Bestuurslid Herman Suichies over de gang naar de hogere rechter: "
Feitelijk zegt de rechtbank dat wij als huisarts verantwoordelijk zijn voor iets waarvan uit het zelfde vonnis blijkt dat de huisarts er niet verantwoordelijk voor KAN zijn. Dat heeft grote tuchtrechtelijke gevolgen als het eens mis gaat. Zeker gezien het gebrek aan reële keuzevrijheid voor deelname aan het  LSP plaatst de rechter ons daarmee in een onmogelijk positie."

Bron: VPHuisartsen

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 13:00 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »
Impressie van een futuristisch datacenter – gegenereerd met AI
person_outlineBlog

Hoogste tijd voor effectonderzoek naar AI in de eerste lijn

12 feb om 14:00 uurtimer5 min
Na de digitale revolutie komt nu de revolutie van de artificiële intelligentie. Ik hoor dat er door huisartsen al…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

11 feb om 14:53 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »

Praktijkmanagement software: kostenpost of waardedrijver?

11 feb om 12:00 uurtimer5 min
In tandarts- en orthodontiepraktijken draait alles om het leveren van hoogwaardige mondzorg. Achter de schermen is…
Lees verder »