VPHuisartsen vecht de contractplicht huisartsen aan

donderdag 5 maart 2015
timer 2 min
De Vereniging Praktijkhoudende Huisartsen heeft een advocaat in de arm genomen om een 'voorlopige voorziening' aan te vragen bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven. De voorzieningenrechter wordt gevraagd te bepalen dat huisartsen vooralsnog hun (vrije- of maximum)tarieven kunnen declareren zonder dat daarvoor een contract vereist wordt.

De voorzieningenrechter wordt gevraagd te bepalen dat huisartsen vooralsnog hun (vrije- of maximum) tarieven kunnen declareren voor verrichtingen zoals die in de 3 segmenten voor bekostiging van huisartsenzorg zijn aangegeven, zonder dat daarvoor een contract vereist wordt. Het gaat om oa. POH GGZ, multidisciplinaire ketenzorg, M&I-verrichtingen en verschillende resultaatbeloningen waarvoor nu een contract met de zorgverzekeraar vereist is.



Eén van de belangrijkste argumenten tegen de NZa-contractplicht is dat daarmee een financiële 'hinderpaal' wordt opgeworpen voor de vrije artsenkeuze van verzekerden, hetgeen een beletsel kan vormen om zich tot een huisarts te wenden. Dit is in strijd met de wet (art.13 Zorgverzekeringswet). 



De aanvraag tot voorlopige voorziening is naar voren geschoven in de bodemprocedure bij de CBb, waartoe VPHuisartsen heeft besloten. De gronden waarop het eerdere bezwaarschrift dd aug. 2014 tegen de NZa tariefsmaatregelen door de NZa zelf is afgewezen, wordt door de vereniging van praktijkhouders als ondeugdelijk beoordeeld. Daarbij meent men dat er sprake is van een structuurfout waarbij de NZa zowel de sprelregels als de tarieven bepaalt, toezicht houdt en bij bezwaren tegen het NZa-beleid oordeelt over haar eigen prestaties. 



De aanvraag tot voorlopige voorziening wordt op 20 maart a.s. door de voorzieningenrechter van het CBb te Den Haag, behandeld.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

11 jun om 15:45 uurtimer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Financiële gezondheid in zorgpraktijken: meer dan cijfers

28 mei om 15:30 uurtimer3 min

Een gezonde zorgpraktijk, dan denk je aan tevreden patiënten, een sterk team en kwalitatieve zorg. Maar hoe…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

27 mei om 14:00 uurtimer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »