Werknemers hebben last van meegluurders op scherm

timer 3 min
Maar liefst 87 procent van de werknemers heeft last van meegluurders op hun beeldscherm. Dat blijkt uit onderzoek naar ‘Visual Hacking’, het hacken van data door mee te kijken op iemands scherm.

Bijna negen van de tien werknemers hebben het idee dat er iemand meekijkt op hun scherm. 76 procent stelde dat zij per ongeluk iets op het scherm van iemand anders zagen dat zij niet hadden mogen zien. Maar, meer dan de helft van de ondervraagden gaf toe dat zij geen stappen namen om belangrijke informatie te beveiligen bij het werken in het openbaar. Dit kwam naar voren uit het onderzoek dat namens 3M werd uitgevoerd door experts van het Ponemon Institute. Zij hielden een reeks interviews met mensen die in het openbaar op hun laptop werken.


‘Installeer privacy-filters op alle beeldschermen’

De nieuwe Europese Privacy Wetgeving die vanaf 25 mei 2018 van toepassing is legt meer verantwoordelijkheid bij organisaties als het gaat om privacy.  Ook visuele privacy valt hieronder. Peter Barker, EMEA Market Development Manager bij 3M stelt: "Mensen weten dat visueel hacken een risico vormt, maar toch nemen veel organisaties geen voorzorgsmaatregelen.  Het is een feit dat visuele privacy één van de gemakkelijkste en meest kosten-doeltreffende gebieden van de mobiele beveiliging is om in te voeren, simpelweg door het installeren van privacy-filters op alle beeldschermen."


Negen redenen om de visuele privacy in het openbaar serieus te nemen:

·          87 procent van de mobiele medewerkers gaf aan dat zij hadden gemerkt dat iemand in het openbaar naar hun scherm keek.

·          76 procent had per ongeluk iets gezien op het scherm van iemand anders.

·          51 procent zei geen maatregelen te nemen om de informatie tijdens het werken in het openbaar te beschermen.

·          77 procent zei zich een beetje of ernstig zorgen te maken over visueel hacken.

·          80 procent zei de privacy van persoonlijke gegevens belangrijk of zeer belangrijk te vinden.

·          43 procent maakt zich zorgen dat visueel hacken hen hun baan zou kunnen kosten.

·          23 procent maakt zich zorgen over identiteitsdiefstal als gevolg van visueel hacken.

·          63 procent voelt wel aan dat visueel hacken een groter probleem is dan de meesten zich realiseren.

·          71 procent zei dat over uw schouder kijken om te zien of iemand u in het oog heeft geen zin heeft.

bron: www.managersonline.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Werknemers hebben last van meegluurders op scherm

nieuwe Europese Privacy Wetgeving legt meer verantwoordelijkheid bij organisaties als het gaat om privacy

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Digitale toegang - Foto Shutterstock
flash_onNieuws

‘Digitale toegang in de regio lukt alleen met nauwe samenwerking’

timer4 min

Regionale huisartsenorganisaties investeren in digitale toegang tot zorg en welzijn, maar die toegang slaagt…

Lees verder »
Green Deal Duurzame Zorg 2027-2030 (Foto: Ministerie van VWS)
flash_onNieuws

Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030

timer4 min

Dertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…

Lees verder »

Edwin van Vulpen (Techni Team): ‘IT moet werken als water uit de kraan’

timer5 min

Ruim twintig jaar geleden begon Edwin van Vulpen Techni Team met één doel: zorgverleners zouden geen omkijken…

Lees verder »