ZN geeft geen cijfers over afschaffen vrije artsenkeuze

woensdag 28 januari 2015
timer 2 min
In de discussie over de besparingen door het afschaffen van de vrije artsenkeuze en aanvullende afspraken, vroeg de Consumentenbond Zorgverzekeraars Nederland (ZN) om een berekening van de te verwachten besparingen. De reactie was uitermate teleurstellend.

Bart Combée, directeur Consumentenbond: 'ZN komt niet verder dan het benadrukken van het algemeen het nut voor verzekeraars van de wijziging van artikel 13 Zorgverzekeringswet. Andere cijfers dan die van een telefoonnummer en datum ontbreken in de brief.'


De Consumentenbond zegt daardoor niet anders te kunnen dan te constateren dat de besparingsmogelijkheden bij lange na niet concreet zijn. De belangrijkste motivatie voor minister Schippers en de zorgverzekeraars om artikel 13 aan te passen is voor de Consumentenbond flinterdun.' André Rouvoet, voorzitter ZN, zei op 24 december jongstleden op NU.nl dat het niet doorgaan van de plannen rond artikel 13 door afwijzing van het wetsvoorstel door de Eerste Kamer zal leiden tot pakketverschraling en verhogingen van de premies en het eigen risico. Cijfers ter onderbouwing van deze stelling ontbreken echter.


Verzet

De Consumentenbond heeft zich de afgelopen maanden, samen met veel andere organisaties en consumenten, hard verzet tegen aanpassing van de wet. Belangrijke randvoorwaarden zijn volgens de bond nog niet ingevuld. Verzekerdeninspraak, criteria voor kwaliteit van zorg op basis waarvan verzekeraars zorg inkopen en wat moet worden verstaan onder de zorgplicht van verzekeraars ontbreken. Belangrijkste motivatie van de minister en zorgverzekeraars voor aanpassing van artikel 13 is dat het onderdeel uitmaakt van afgesproken besparingen in de zorg. Wijziging van artikel 13 moet verzekeraars de mogelijkheid geven bij te dragen aan besparingen van in totaal 1 miljard euro. De Eerste Kamer schoot de plannen van de minister af, maar zij komt terug met een aangepast wetsvoorstel.


bron: Consumentenbond

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »
Foto: Buurtzorg Nederland
all_inclusiveAchtergrondartikel

Jos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’

21 jan om 14:30 uurtimer5 min

Buurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…

Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec 2025 timer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec 2025 timer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »