Zorginstellingen zetten in op multi-inzetbare medewerkers

maandag 16 februari 2015
timer 2 min
HR-afdelingen in de zorg focussen op het breder inzetbaar maken van hun personeel. Dit doen ze om tegemoet te komen aan de veranderende markt. Uit onderzoek van het Top Employers Institute onder verschillende zorginstellingen blijkt dat HR-afdelingen in zorginstellingen steeds efficiënter omgaan met de inzetbaarheid en ontwikkeling van medewerkers. Onder meer het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis in Nijmegen is gecertificeerd tot Top Employer 2015 in de categorie Cure & Care.

Samantha Crous, Regional Director bij Top Employers: “Flexibilisering is in veel ziekenhuizen een belangrijk thema. De zorgvraag verandert waardoor op sommige afdelingen een overschot aan medewerkers ontstaat. Door medewerkers multi-inzetbaar te maken in het ziekenhuis, kunnen ontslagen uiteindelijk worden voorkomen.”

 

Efficiënter werken

Het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis heeft een hoge score onder de zorginstellingen. Bij het ziekenhuis werken bijna vierduizend medewerkers. Paul Stevens, HR-manager in het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis, ziet medewerkers als de belangrijkste sleutel tot kwalitatief hoogstaande zorg: “Wij zijn bezig met het verbeteren van de processen zodat onze medewerkers meer structuur ervaren in hun werk en daardoor efficiënter kunnen werken. Dat verhoogt – als we dat goed doen – ook de medewerkerstevredenheid. Daarnaast zijn we bezig met het flexibiliseren van onze medewerkers. We stimuleren een brede inzetbaarheid van bijvoorbeeld onze verpleegkundigen, om zo pieken en dalen op te vangen in het ziekenhuis, en uiteindelijk ook om ontslagen te voorkomen. Zo bieden we hen tegelijk meer baanzekerheid.”

 

Digitalisering

In navolging van het bedrijfsleven zijn ook HR-afdelingen in zorginstellingen bezig met digitalisering, blijkt uit het onderzoek van. Zo biedt bijna 70 procent van de zorginstellingen managers en werknemers via een portal een overzicht van de opgebouwde vakantiedagen, de voortgang in de e-learning omgeving en het overzicht van de performance managent cyclus. Negen op de tien zorginstellingen informeert zijn personeel via intranet en bijna 80 procent van de instellingen biedt zijn medewerkers de mogelijkheid om zich aan te melden voor opleidingen en cursussen via een digitaal systeem. Crous: “Door het automatiseren van tijdrovende processen worden HR-medewerkers ontlast en is er meer tijd voor strategische HR-taken. HR kan zich steeds meer richten op het ontwikkelen en flexibiliseren van medewerkers.”

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zorginstellingen zetten in op multi-inzetbare medewerkers

Meer artikelen met dit thema

Jelle Keuper: ‘Ik heb goede verhalen gehoord van huisartsen die op groepsniveau, of als zorggroep, hun digitale zorg opschalen in overleg met de zorgverzekeraar.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Digitalisering leidt tot minder werkdruk mits goed geïntegreerd’

25 mrt om 13:30 uurtimer5 min

Uit onderzoek van de Tilburgse onderzoeker Jelle Keuper komt een dubbel beeld naar voren over…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 13:00 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »
Impressie van een futuristisch datacenter – gegenereerd met AI
person_outlineBlog

Hoogste tijd voor effectonderzoek naar AI in de eerste lijn

12 feb om 14:00 uurtimer5 min
Na de digitale revolutie komt nu de revolutie van de artificiële intelligentie. Ik hoor dat er door huisartsen al…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

11 feb om 14:53 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »

Praktijkmanagement software: kostenpost of waardedrijver?

11 feb om 12:00 uurtimer5 min
In tandarts- en orthodontiepraktijken draait alles om het leveren van hoogwaardige mondzorg. Achter de schermen is…
Lees verder »
Amon van den Borg - foto Arts en Zorg
all_inclusiveAchtergrondartikel

'Digital first' als groeimodel: De succesvolle strategie van Arts en Zorg

8 jan om 13:30 uurtimer5 min

De Arts en Zorg Groep is in korte tijd uitgegroeid tot een van de grotere spelers in de…

Lees verder »

Vcare en Juvoly slaan handen ineen: ‘Slimme spraakherkenning die naadloos aansluit op de workflow in praktijk’

18 dec 2025 timer4 min
In de huisartsenzorg blijft de druk oplopen. Het aantal telefoontjes stijgt, terwijl personeel schaars blijft.…
Lees verder »