Zorgverzekeraars wijzen vaker op belang mondzorg bij kinderen
De ANT vroeg de zorgverzekeraars om de ouders van kinderen die de tandarts niet of zelden bezoeken, aan te spreken en ze te wijzen op het recht op vergoeding vanuit de basisverzekering. Zorgverzekeraar DSW ging in op het verzoek en sprak ouders in Schiedam aan door middel van een brief.
Succesvolle brief
Hierin vermeldde de zorgverzekeraar dat aan tandheelkundige hulp voor kinderen tot 18 jaar geen kosten verbonden zijn. DSW benadrukte het belang van een goed gebit en voegde een overzicht van tandartsen in de buurt toe. De verzekeraar stuurde de brief naar de ouders van 296 kinderen, waarvan 127 kinderen binnen een halfjaar na het versturen de tandarts bezochten. Dat betekende dat 43 procent van de kinderen die de tandarts niet of zelden bezochten, dankzij de brief alsnog naar de tandarts gingen.
Andere initiatieven van zorgverzekeraars
Dat veel kinderen tot 18 jaar de tandarts niet of nauwelijks bezoeken kwam onlangs regelmatig in het nieuws, met als gevolg dat ook andere zorgverzekeraars contact opnamen met de ANT. Zo gaf CZ aan te hebben geïnvesteerd in social media-oproepen en een bericht in een magazine. Menzis verstuurde oproepen op basis van postcodegebieden om ouders van kinderen te wijzen op de vergoeding vanuit de basisverzekering. Zorg en Zekerheid zette het project ‘ZZuinig op je tanden’ op, waarbij zij 6-jarige kinderen een brief met een tandendoosje voor de melktanden sturen en wijzen op het belang van een tandartsbezoek.
Bron: ANT, Verzoek ANT aan DSW om jeugd naar de tandarts te krijgen heeft groot effect Lees ook: ANT: ‘Verzekeraars, doe meer aan toegang mondzorg kinderen’
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…

Reactie toevoegen