ANT: ‘Verzekeraars, doe meer aan toegang mondzorg kinderen’

timer 2 min
Tandartsorganisatie ANT vindt dat verzekeraars meer kunnen doen aan de toegang tot mondzorg van kinderen. Aanleiding is een oproep van een Bredaas raadslid om tandartsbezoek bij deze groep te stimuleren.

Raadslid Inge Verdaasdonk (SP) pleitte er onlangs bij de gemeente Breda voor het tandartsbezoek onder kinderen van met name financieel minder draagkrachtige ouders te stimuleren. Volgens Verdaasdonk gaan veel ouders met hun kinderen te weinig naar de tandarts, hoewel deze zorg volledig vergoed wordt.

 

Ouders actief benaderen

De ANT heeft de afgelopen jaren bij verzekeraars de problematiek onder de aandacht gebracht, stelt de tandartsorganisatie in een reactie. Verzekeraars zouden hier om verschillende redenen te weinig aan doen. Deze geven als redenen om ouders van deze kinderen niet actief te benaderen: de veronderstelde beperkingen van de AVG-regelgeving, concurrentiemotieven en het ‘niet zien als hun taak om patiënten naar zorg te leiden’.

 

Zorgen over toegang

Het pleidooi sluit aan bij de discussie over het rapport ‘Signalement Mondzorg 2018’ van Zorginstituut Nederland en onderzoekscentrum TNO, dat aangaf dat de mondgezondheid van vijfjarigen is verbeterd.

Het Ivoren Kruis, vereniging voor mondgezondheid, stelde eerder dit jaar dat beleidsmakers te snel concluderen dat het beter gaat met de mondgezondheid van vijfjarige kinderen in Nederland. 'Er zijn genoeg signalen en gegevens uit het werkveld die het tegenovergestelde suggereren. Wij hebben zorgen over de toegang tot de mondzorg van grote delen van onze bevolking en de gevolgen daarvan voor de mondgezondheid van onze bevolking.'

 

Bronnen: AD, SP wil dat arme kinderen in Breda ook naar tandarts kunnen en ANT, Onvoldoende bekendheid over vergoeding van mondzorg voor kinderen

Rapporten: Zorginstituut Nederland,  ‘Signalement Mondzorg 2018’ en Ivoren Kruis, Rapport over de mondgezondheid van kinderen biedt onvoldoende basis voor beleidskeuzen

Foto: PxHere.com

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie

timer4 min

De boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Lees verder »
De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »
Vrouwe Justitia Shutterstock
flash_onNieuws

Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'

timer3 min

De voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…

Lees verder »
flash_onNieuws

Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa

timer5 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…

Lees verder »
Het doel van de Wet normering topinkomens is om bovenmatige beloningen van bestuurders in sectoren met publiek geld tegen te gaan. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond

timer4 min

Tandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…

Lees verder »
 Harry Geurkink en de Japanse wachters van het Rijksmuseum
person_outlineBlog

Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’

timer4 min

'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Lees verder »