Boormallen uit de printer
De 3D-printer is het resultaat van een gezamenlijk project van de bedrijven Atum 3D en Xilloc op Brightlands Chemelot Campus in Sittard-Geleen
Tandartsen kunnen met de ontwikkelde 3D-printer boormallen maken. Deze boormallen zorgen ervoor dat de tandarts in de juiste richting en tot de juiste diepte boort, waardoor de dentale implantaten nauwkeurig worden geplaatst. De 3D-printer maakt gebruik van DLP (digital light processing) waarbij licht wordt gebruikt om het 3D-geprinte materiaal uit te harden. Het gebruikte materiaal moet biocompatibel zijn: niet alleen geschikt voor de 3D-printer, maar ook medisch toepasbaar.
In de tandartspraktijk
De 3D-printer van Atum 3D is al geschikt voor (kleinschalige) toepassing in klinieken en tandartspraktijken. De verdere ontwikkeling van de technologie is gericht op dentale elementen, zoals kronen en bruggen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Mediq: één inkooppartner voor praktijk én patiënt
4 minBestellen, machtigen en de voorraad bijhouden kosten de huisartsenpraktijk tijd die er nauwelijks is. Mediq…
Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking
4 minTandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…
ZIO breidt programma PlusPraktijk 2.0 uit naar 25 huisartsenpraktijken
4 minZorggroep ZIO, de regionale huisartsenorganisatie in de regio Maastricht-Heuvelland, breidt het programma…
De Apotheek van de Toekomst: assistenten redden medisch materiaal van de verbrandingsoven
4 minIn een loods in Bergen op Zoom zorgen apothekersassistenten Hanneke van Andel en Anja Vissers ervoor dat tonnen…
Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent
3 minFysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…
Tandarts Poeya Mohtadili: 'AI wordt onmisbaar in de praktijk, mits jij de baas bent over AI'
4 minDe tandartspraktijk ondergaat een stille revolutie, stelt tandarts-praktijkhouder Poeya Mohtadili. Waar…
Jeroen Boogmans en de prijs van minder doen: 'Ik werk misschien aan mijn eigen faillissement'
8 min‘Als ik eerlijk ben, denk ik dat mensen vaak te snel naar de fysio gaan. Er wordt misschien wel te veel…
Paul Koning (OurMind): ‘We gaan eerste lijn, tweede lijn en sociaal domein met elkaar verbinden’
5 minOurMind – ‘de AI-collega van huisartsen en specialisten’ – ontvangt een investering van 2,1 miljoen euro om de…

Reactie toevoegen