Landelijk Siilo faciliteert mobiele (transmurale) samenwerking

woensdag 8 februari 2017
timer 2 min
De zorg is in transitie. We moeten steeds meer mensen met meer problematiek helpen, in minder tijd. Daarbij ook het liefst deze zorg zo dicht mogelijk bij de patiënt leveren. Hoe gaan we dat met z’n allen doen?

Siilo is een antwoord op deze uitdaging, bedacht door voormalig AIOS heelkunde Joost Bruggeman: “Siilo is een beveiligde, NEN-7510 gecertificeerde WhatsApp, slim gecombineerd met een algemeen telefoonboek met alleen geverifieerde en BIG-geregistreerde zorgverleners die op Siilo zitten.”

 

Mark Friebel, KNO-arts uit het ASz: “Siilo is voor de zorg al veel meer dan een beveiligd alternatief voor WhatsApp. Alle artsen en paramedici kunnen hiermee zorg breed elkaar direct vinden en met elkaar communiceren zonder contactgegevens. Dit ondersteunt niet alleen onze interne beveiligde communicatie binnen de afdeling, maar ook ons streven om de transmurale zorg in onze regio te faciliteren.

 

Veel huisartsen zitten op Siilo maar niet alleen om de zorg voor hun patiënten af te stemmen met collega’s van de eerste -, tweede – of derde lijn. David Schaap, huisarts te Leusden: “Siilo geeft in ons geval ook ondersteuning bij lastige en exceptionele gevallen. Een arts heeft nou eenmaal nooit alles gezien. Door de geanonimiseerde casus in onze Siilo groep van 300 huisartsen te gooien combineren we onze verschillende ervaringen en kennis. Iedereen in de groep leert daarvan.”

 

Siilo is toegankelijk voor Android en Apple telefoons (www.siilo.com/app). Na het downloaden kan je direct aan de slag. Binnenkort zal de desktopversie beschikbaar zijn, en zal ook (video)bellen worden toegevoegd. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Amon van den Borg - foto Arts en Zorg
all_inclusiveAchtergrondartikel

'Digital first' als groeimodel: De succesvolle strategie van Arts en Zorg

8 jan om 13:30 uurtimer5 min

De Arts en Zorg Groep is in korte tijd uitgegroeid tot een van de grotere spelers in de…

Lees verder »

Vcare en Juvoly slaan handen ineen: ‘Slimme spraakherkenning die naadloos aansluit op de workflow in praktijk’

18 dec 2025 timer4 min
In de huisartsenzorg blijft de druk oplopen. Het aantal telefoontjes stijgt, terwijl personeel schaars blijft.…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Breng natuurbeleving in je praktijk met Natuurscherm.com

15 dec 2025 timer3 min
Patiënten zitten of liggen vaak langere tijd in uw praktijk — momenten waarop spanning en zenuwen gemakkelijk de…
Lees verder »
De ‘online’ huisartsen  van ‘Huisarts in Beeld’ zijn voor Huisartsenpraktijk Hooge Platen aanvullend bij een te krappe bezetting. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Huisarts in Beeld’ bij Hooge Platen in Breskens: ‘Uitkomst in nijpende situaties’

8 dec 2025 timer4 min
De huisartsenzorg in Zeeland, en Zeeuws-Vlaanderen in het bijzonder, kampt zoals bekend met een groot tekort aan…
Lees verder »

Huisarts in Beeld: digitale hulplijn voor huisartsenpraktijken

28 nov 2025 timer5 min
Vooral in landelijke regio’s staan veel huisartsenpraktijken onder druk. Baukje Hogeboom, manager bij Hulp voor…
Lees verder »
‘Dit houdt de zorg toegankelijk en versterkt het werkgeluk van behandelteams, terwijl patiënten een betere ervaring krijgen.’ (Foto: TopMondzorg)
flash_onNieuws

TopMondzorg neemt Fresh over en groeit naar 169 praktijken

19 nov 2025 timer4 min

Mondzorgketen TopMondzorg neemt collega-organisatie Fresh over. Alle onderdelen van Fresh –…

Lees verder »
79% van mensen met een chronische aandoening en 81% van de ‘algemene bevolking’ zijn bereid de huisartsenzorg volledig of gedeeltelijk digitaal te ontvangen
flash_onNieuws

Nivel: ‘Zorggebruikers staan open voor veel meer digitale huisartsenzorg’

13 nov 2025 timer4 min

Veel Nederlanders willen een groter deel van hun huisartsenzorg digitaal ontvangen. Dat…

Lees verder »