ANT stuurt brandbrief naar minister: 'Zorgverzekeraars laten ruim half miljoen kinderen in de kou staan'

timer 2 min
Zo'n 600.000 kinderen in Nederland gaan nooit naar de tandarts. Dat signaleert de Associatie Nederlandse Tandartsen (ANT), die daarover een brandbrief stuurde naar minister Bruins van Medische Zorg. De tandartsen willen medewerking van zorgverzekeraars om de kinderen en hun ouders te kunnen bereiken, maar veel zorgverzekeraars weigeren dit.

Ouders mijden de mondzorg vaak omdat ze denken dat ze die voor hun kinderen ook moeten betalen. Dat klopt niet aangezien mondzorg tot 18 jaar onder de basisverzekering valt. De ANT wil nu dat de minister de zorgverzekeraars sommeert om hun maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen, aldus Ravin Raktoe, vice-voorzitter van de ANT. Veel zorgverzekeraars willen niet in hun systemen kijken wie de tandarts mijdt. Dat kan niet vanwege privacyregels, zeggen ze.

 

Maatschappelijke verantwoordelijkheid

Ravin Raktoe ziet dat anders: 'De excuses om niet mee te werken kwamen er vrij vertaald bijna altijd op neer dat de eigen financiële positie belangrijker was, dan het nemen van maatschappelijke verantwoordelijkheid. Wij willen de minister daarom dringend verzoeken om de overige verzekeraars te sommeren het goede voorbeeld van DSW te volgen.' Hij verwijst hiermee naar zorgverzekeraar DSW, die in samenwerking met lokale partijen 296 ouders met kinderen in Schiedam een brief stuurde. Van deze groep bezochten in het eerste halfjaar na de brief al 127 kinderen de tandarts.

 

Lees verder: 'Zorgverzekeraars laten ruim half miljoen kinderen in de kou staan'. Lees meer achtergronden bij MedischOndernemen: ANT: ‘Verzekeraars, doe meer aan toegang mondzorg kinderen’ 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
ANT stuurt brandbrief naar minister: 'Zorgverzekeraars laten ruim half miljoen kinderen in de kou staan'

Meer artikelen met dit thema

Het doel van de Wet normering topinkomens is om bovenmatige beloningen van bestuurders in sectoren met publiek geld tegen te gaan. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond

timer4 min

Tandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…

Lees verder »
 Harry Geurkink en de Japanse wachters van het Rijksmuseum
person_outlineBlog

Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’

timer4 min

'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven

timer4 min

De KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…

Lees verder »
Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

timer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

timer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

timer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

timer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »