Online huisarts voor mensen zonder huisarts via Medicoo

donderdag 26 maart 2020
timer 2 min
Door het huisartsentekort is toegang tot de huisartsenzorg beperkt, terwijl er op dit moment juist veel vragen zijn vanwege het coronavirus. Medicinfo lanceerde daarom gisteren een nieuwe dienst voor online contact met de huisarts: Medicoo.

Niet alle Nederlanders hebben op dit moment een eigen huisarts. Daarnaast adviseert de overheid om huisartsenpraktijken niet te bezoeken, maar eerst telefonisch contact op te nemen. Daarom biedt Medicinfo een app aan, waarbij mensen in contact komen met een gediplomeerde verpleegkundige of een huisarts. Wanneer een fysieke afspraak noodzakelijk is, ondersteunt de app de patiënt met het zoeken naar een huisartsenpraktijk of huisartsenpost voor een consult.

 

CZ biedt Medicoo aan voor Zeeuwen zonder huisarts

Zorgverzekeraar CZ biedt de app als eerste aan haar verzekerden in de provincie Zeeland aan, die op dit moment zonder huisarts zitten. De app is onderdeel van het programma ‘Toekomst Bestendige Huisartsenzorg’ van de verzekeraar, waarbij huisartsenzorg nu en in de toekomst beschikbaar is voor alle Zeeuwse bewoners.

 

App voor meerdere doelgroepen inzetbaar

De inzet van digitale zorgoplossingen, zoals Medicoo, helpt de druk op de reguliere zorg te verlagen en de toegankelijkheid te vergroten. Het team van verpleegkundigen, huisartsen en medisch specialisten beantwoordt veel verschillende gezondheidsvragen. Medicinfo zal de app dan ook voor meerdere doelgroepen beschikbaar stellen.

 

Bron: Nationale zorggids, Online huisarts voor mensen zonder eigen huisarts via Medicoo

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Geert Sulter: ‘Zonder afdwingbare interoperabiliteit tussen HIS en EPD blijft de huisarts-specialist-overdracht het zwakke punt waar de volgende hack opnieuw zal toeslaan.’ (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Neuroloog Geert Sulter: ‘Zorgbestuurders moeten na ChipSoft-hack zelf de regie pakken’

19 mei om 14:30 uurtimer3 min

De ransomware-aanval op ChipSoft heeft blootgelegd hoe kwetsbaar de Nederlandse zorgsector…

Lees verder »
Nicky Hekster: ‘Ik kan me voorstellen dat de praktijkmanager samen met de praktijkhouder de aanjager en kartrekker is voor de toepassing van AI binnen die praktijk.’ (foto: TIAS School for Business and Society)
mic_external_onInterview

Nicky Hekster: ‘AI kan de eerstelijnszorg nú al ontlasten’

15 mei om 14:00 uurtimer5 min

Nicky Hekster, hoogleraar business analytics en artificial intelligence, geeft tijdens de Dag…

Lees verder »

De Operator: het regiecentrum van jouw werkdag

15 mei om 13:45 uurtimer3 min

Met de Operator van Vcare start je jouw werkdag met overzicht en controle. Deze webbased…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Hack bij ChipSoft lijkt huisartsenpraktijken te treffen

8 apr om 14:15 uurtimer3 min

Een ransomware-aanval op softwareleverancier ChipSoft heeft mogelijk huisartsenpraktijken geraakt. De website…

Lees verder »