Uw alarmsysteem bedienen met een app en bij alarm beelden van uw camera ontvangen - mag dat zomaar?

donderdag 15 oktober 2020
timer 2 min
Door de innovaties in de techniek is het tegenwoordig mogelijk om veel van onze dagelijkse apparaten en systemen te beheren en te besturen met een smartphone. Zo bestaat ook de mogelijkheid om de inbraakalarminstallatie te beheren middels een app. Maar mag je ook bij alarm beelden ontvangen op je telefoon?

Afhankelijk welk systeem er is geplaatst kan op afstand worden in- en uitgeschakeld en kunnen push-meldingen worden ontvangen bij calamiteiten. Denk hierbij niet alleen aan ongewenste personen die uw pand binnen dringen maar ook aan accu-laag spanning, spanningsuitval, storing aan een component.

 

Door camera’s te koppelen aan een detector bestaat zelfs de mogelijk om bij een inbraakmelding een snapshot te ontvangen per mail/pushbericht zodat meteen kan worden waargenomen wat er aan de hand is.

 

En mag dat zomaar?

Wel dient te worden opgemerkt dat niet alle verzekeringsmaatschappijen bediening met een app toestaan. De mogelijkheid bestaat immers dat men inschakelt op afstand terwijl het pand niet verlaten is, of men schakelt onbedoeld uit terwijl er niemand het pand wil betreden. Maatschappijen dekken zich dan soms ook in met de clausule dat een pand niet alleen moet zijn voorzien van een alarminstallatie maar dat de installatie bij het verlaten van het pand ook ingeschakeld moet zijn.

 

In de hogere risicoklassen is het ook niet toegestaan om met een app het alarm te bedienen. Vanzelfsprekend controleert Voorpraktijken tijdens het inventarisatiebezoek aan uw praktijk welke polisvoorwaarden er voor u gelden.

 

Plan het Voorpraktijken-inventarisatiebezoek in en laat u ontzorgen

Door het Voorpraktijken-Inventarisatiebezoek (no cure no pay) in te plannen, kunt u een analyse laten maken van uw huidige situatie op het gebied van beveiliging. Daarnaast worden ook uw afvalverwijdering, airco-onderhoud, waterzorg en nog 30 aandachtsgebieden beoordeeld. Desgewenst kunt u dit daarna in handen geven van specialisten die ervoor zorgen dat u:

  • Geen onnodige kosten maakt
  • Marktconforme contracten heeft 
  • Voldoet aan wet en regelgeving op facilitair gebied (ARBO, Bouwbesluit, Activiteitenbesluit milieubeheer etc.)
  • Voldoet aan verzekeringseisen

Ook niet onbelangrijk

Op de praktijk worden door de adviseur van Voorpraktijken alle benodigde gegevens voor u verzameld, u en uw medewerkers kunnen dus gewoon de normale werkzaamheden uitvoeren.


Vraag het Voorpraktijken-Inventarisatiebezoek of een vrijblijvende kennismaking aan


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Huisarts in Beeld: digitale hulplijn voor huisartsenpraktijken

28 nov om 12:30 uurtimer5 min
Vooral in landelijke regio’s staan veel huisartsenpraktijken onder druk. Baukje Hogeboom, manager bij Hulp voor…
Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov om 16:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov om 10:30 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
Bevlogen Tandartsen werkt aan initiatieven zoals een ‘zzp-maatschapmodel’, richtlijnen voor salarisstructuren, een kennisbot voor regelgeving en actiemiddelen voor conflicten. (Foto: Bevlogen Tandartsen)
flash_onNieuws

Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’

18 nov om 12:00 uurtimer4 min

De tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
79% van mensen met een chronische aandoening en 81% van de ‘algemene bevolking’ zijn bereid de huisartsenzorg volledig of gedeeltelijk digitaal te ontvangen
flash_onNieuws

Nivel: ‘Zorggebruikers staan open voor veel meer digitale huisartsenzorg’

13 nov om 15:45 uurtimer4 min

Veel Nederlanders willen een groter deel van hun huisartsenzorg digitaal ontvangen. Dat…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Nivel: ‘Inzet AI onder huisartsenpraktijken nog beperkt’

21 okt om 09:45 uurtimer4 min

Een meerderheid van de huisartsenpraktijken in Nederland heeft behoefte aan ondersteuning…

Lees verder »