Zorgverleners mondzorg mogen meerkosten corona-uitbraak declareren

maandag 3 augustus 2020
timer 3 min
Aanbieders van mondzorg mogen vanaf 1 augustus een toeslag van € 4,26 per patiënt in rekening brengen als tegemoetkoming voor de extra kosten die ze hebben door de Covid-19-uitbraak. Het gaat om de kosten die samenhangen met de zorg van individuele patiënten, zoals triage en (extra) persoonlijke beschermingsmiddelen. Dat heeft de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) onlangs bekendgemaakt. Het is belangrijk om uw patiënten hierover te informeren.
Om mondzorgaanbieders voor deze extra kosten te compenseren, is in de regelgeving tandheelkundige zorg en orthodontische zorg de prestatie "toeslag extra kosten SARS-CoV-2" toegevoegd. De prestaties zijn van kracht vanaf 1 augustus tot 1 november 2020.
 
Zorgverleners mogen de toeslag per patiënt per zitting declareren. Dit geldt echter niet als de patiënt op dezelfde dag twee afspraken heeft binnen dezelfde praktijk. Bijvoorbeeld als een patiënt na een afspraak bij de tandarts ook nog een behandeling ondergaat bij de mondhygiënist. De toeslag mag dan maar één keer gedeclareerd worden en u mag geen andere prestatiecode voor de meerkosten in rekening brengen. U bent niet verplicht deze toeslag te gebruiken.
 

Informeer patiënt voor de afspraak over toeslag

U wordt geadviseerd om uw patiënten voorafgaand aan hun afspraak over de toeslag te informeren. Patiënten met een aanvullende tandartsverzekering krijgen de toeslag in sommige gevallen vergoed van de zorgverzekeraar. Patiënten zonder tandartsverzekering betalen de toeslag zelf. Het is daarom belangrijk dat u de patiënt hierover duidelijkheid verschaft. U kunt dit mondeling toelichten bij het maken van een afspraak, of deze informatie te vermelden bij de afspraakbevestiging.

 

Actie van mondzorgkoepels

De afgelopen maanden hebben de mondzorgkoepels ANT, KNMT, NVM en ONT (samen de Mondzorgalliantie) zich hard gemaakt voor deze tijdelijke toeslag voor de meerkosten die de corona-uitbraak met zich meebrengt. De Mondzorgalliantie is dan ook blij dat naast de compensatie voor alle niet-patiëntgerelateerde (meer)kosten, het nu ook mogelijk is om de kosten die samenhangen met de individuele patiënt te compenseren.

De prestatie is van kracht van 1 augustus 2020 tot 1 november 2020. Het is de bedoeling dat mondzorgpraktijken deze periode gebruiken om hun werkwijzen zo in te richten dat de toeslag na deze periode niet langer noodzakelijk is.

 

Evaluatie voor 1 november

Voor 1 november evalueert de Nza samen met de beroeps- en branchepartijen in de mondzorg of de toeslag moet blijven bestaan én of het tarief dan nog passend is.

Bron: KNMT Tijdelijke toeslag meerkosten door corona-uitbraak

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zorgverleners mondzorg mogen meerkosten corona-uitbraak declareren

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »