Nieuwe coöperatie van innovatieve huisartsen

woensdag 16 augustus 2017
timer 1 min
Nieuwe coöperatie van innovatieve huisartsen
De Coöperatie van Innoverende Huisartsen in E-health (CIHE) wil de invoering van het videoconsult en onlinze inzage van het patiëntendossier versnellen.
"De tijd van praten moet maar eens voorbij zijn", staat er op de nog rudimentaire homepage van de 'De Coöperatie van Innoverende Huisartsen in E-Health' die vindt dat het met de invoering van e-health niet genoeg opschiet. De nieuwe coöperatie wil laten zien dat digitale zorgtechnologie wel toegankelijk, schaalbaar en betaalbaar is.
 
De drie oprichters, Felix van der Wissel, Mehrzad Nasseri en Marten Berghuis, zeggen in Zorgvisie dat het niet het doel is om nieuwe technologie uit te vinden, maar om bestaande en in ontwikkeling zijnde platforms, standaarden en regulering zo snel mogelijk ingevoerd te krijgen.
 
Ze denken bijvoorbeeld aan een initiatief als Medmij dat werkt aan het ontwikkelen van standaarden waarmee medische informatiesystemen en systemen van consumenten met elkaar kunnen 'praten', waardoor het voor consumenten mogelijk moet worden om hun eigen medische gegevens in te zien.
 
Ook het e-consult moet veel breder worden ingevoerd, vinden de drie huisartsen. De CIHE komt met een 'geheel op de zorgconsument gerichte aanpak', belooft de website. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Hack bij ChipSoft lijkt huisartsenpraktijken te treffen

8 apr om 14:15 uurtimer3 min

Een ransomware-aanval op softwareleverancier ChipSoft heeft mogelijk huisartsenpraktijken geraakt. De website…

Lees verder »
Gebruik van AI (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘AIC4NL AI Kompas’ adviseert: 'Investeer nu in AI-vaardigheden en zorgspecifieke chatbots'

26 mrt om 15:00 uurtimer3 min

Het ‘AIC4NL AI Kompas voor de nulde- en eerstelijnszorg’ biedt een overzicht van de actuele…

Lees verder »
Jelle Keuper: ‘Ik heb goede verhalen gehoord van huisartsen die op groepsniveau, of als zorggroep, hun digitale zorg opschalen in overleg met de zorgverzekeraar.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Digitalisering leidt tot minder werkdruk mits goed geïntegreerd’

25 mrt om 13:30 uurtimer5 min

Uit onderzoek van de Tilburgse onderzoeker Jelle Keuper komt een dubbel beeld naar voren over…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 13:00 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »
Impressie van een futuristisch datacenter – gegenereerd met AI
person_outlineBlog

Hoogste tijd voor effectonderzoek naar AI in de eerste lijn

12 feb om 14:00 uurtimer5 min
Na de digitale revolutie komt nu de revolutie van de artificiële intelligentie. Ik hoor dat er door huisartsen al…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

11 feb om 14:53 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »