NZa verdenkt ziekenhuis van declaratiefraude

donderdag 26 juni 2014
timer 1 min

'Als je nadenkt over hoe je die zorg slimmer kunt leveren, biedt dat voordelen voor de praktijkvoering. We moeten wel, want met het systeem van tariefbepaling door de NZA is er weinig ruimte voor innovatie en verbetering.' (Foto: Shutterstock)

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) vermoedt fraude met declaraties door een ziekenhuis. De zorgautoriteit heeft de zaak voorgelegd aan het Openbaar Ministerie. Dat laat de NZa weten.

De zorgautoriteit houdt toezicht op het declaratiegedrag van ziekenhuizen. Naar aanleiding van meldingen van mogelijk onjuiste ziekenhuisnota’s heeft de autoriteit 21 ziekenhuizen om opheldering gevraagd. Meestal ging het om declaraties van keel-, neus- en oorartsen. Bij een van de ziekenhuizen is er mogelijk opzet in het spel, zegt de NZa. Welk ziekenhuis dat is, maakt de zorgwaakhond niet bekend.

Afgelopen weekend eisten verschillende politieke partijen opheldering van het kabinet over het besluit van de NZa om het OM niet te betrekken bij het onderzoek naar een potentiële megafraude van het Sint Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein. De zorgautoriteit handelde de zaak zelf af en legde het ziekenhuis een boete van 2,5 miljoen euro op. Daardoor zou een strafzaak onmogelijk zijn geworden.  De NZa laat dinsdag weten zaken waarbij fraude vermoed wordt altijd voor te leggen aan het OM.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »
Foto: Buurtzorg Nederland
all_inclusiveAchtergrondartikel

Jos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’

21 jan om 14:30 uurtimer5 min

Buurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…

Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec 2025 timer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec 2025 timer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »