Zorgverzekeraars: vorig jaar 9,4 miljoen euro aan fraude
Uit de cijfers van Zorgverzekeraars Nederland (ZN) blijkt dat fraude het vaakst gepleegd wordt door zorgaanbieders (43 procent) en derden (40 procent), bijvoorbeeld leveranciers van hulpmiddelen en bemiddelingsbureaus. 17 procent wordt gepleegd door verzekerden. Bij pgb’s wordt de fraude verreweg het vaakst gepleegd door derden (84,9 procent).
In totaal is 356 miljoen euro bespaard op zorgkosten door intensiever te controleren en fraude te bestrijden, meldt ZN dinsdag. In 2012 bespaarden de verzekeraars 214 miljoen euro op deze manier en in 2011 ten minste 175 miljoen.
Controle achteraf
Veruit de grootste bulk van de 356 miljoen is bespaard door betaalde declaraties achteraf te controleren: het gaat dan om 329 miljoen. Door fraudeonderzoek is nog eens 27,3 miljoen aan onjuistheden aan het licht gekomen, waarvan 9,4 miljoen aan bewezen fraude. Controles voorafgaand aan de betaling leveren ook veel op: vorig jaar is 2,3 miljoen euro afgekeurd voordat het betaald werd, bijvoorbeeld omdat het om een onjuist tarief ging of omdat de verzekerde niet verzekerd was voor de betreffende zorg. In totaal is er in 2013 voor ongeveer 40 miljard euro gedeclareerd aan zorg uit de basisverzekering. Medisch specialistische zorg (in ziekenhuizen en zelfstandig behandelcentra) maakte daar met 58 procent verreweg het grootste deel van uit.
Bron: ANP
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…

Reactie toevoegen