KNGF trekt klacht tegen VGZ in

donderdag 16 augustus 2018
timer 2 min
VGZ toont op haar website niet meer alleen geselecteerde zorgaanbieders voor de behandeling van lage rugklachten. Daarom is er geen reden de klacht bij de NZa door te zetten, zegt de KNGF.

Het KNGF diende een klacht in bij NZa over onjuiste communicatie door VGZ over de behandeling van lage rugklachten door fysiotherapeuten. "De verzekeraar schetst ten onrechte nog steeds het beeld dat twee bij VGZ gecontracteerde voorkeurspartijen de enige partijen zijn die zorg voor lage rugklachten bieden. Dit is pertinent onjuist", schreef de KNGF op de eigen website.

 

De KNGF en VGZ hebben intensief overlegd.  VGZ heeft toegelicht dat zij kiest voor een aantal geselecteerde praktijken omdat deze praktijken een behandelgarantie afgeven naar hun verzekerden. VGZ vindt dat erg belangrijk, omdat daardoor hun verzekerden niet zonder zorg kunnen komen te zitten.


VGZ heeft benadrukt dat zij betreurt dat het beeld is ontstaan dat er onderscheid werd gemaakt tussen fysiotherapiepraktijken op kwalitatieve gronden, waardoor een groot deel van deze praktijken zich gediskwalificeerd voelde. Op dringend verzoek van het KNGF is VGZ vorige week met de publieke campagne, inclusief het gebruik van het begrip ‘gespecialiseerde fysiotherapeuten’, gestopt en was de website al deels aangepast. Echter, op haar website toonde VGZ evenwel nog steeds primair alleen de geselecteerde praktijken voor lage rugklachten en dat vond het KNGF niet juist.

 

Inmiddels heeft VGZ ook gehoor gegeven aan de laatste oproep van KNGF om de website zo in te richten dat consumenten en verzekerden transparant en op de juiste wijze worden geïnformeerd waar zij terecht kunnen voor de behandeling van lage rugklachten. Inmiddels worden alle door VGZ gecontracteerde fysiotherapeuten op de website getoond.

 

De aanpassingen die VGZ heeft doorgevoerd op haar website waren voor het KNGF aanleiding om de klacht die bij het NZa is ingediend in te trekken. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:57 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’

11 mrt om 16:00 uurtimer5 min
De Nederlandse fysiotherapiesector draaide in 2025 goed, maar hield steeds minder van de omzet over. Dat is de…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »