Zorgverleners beoordelen geboden zorg met ruime 7
De zorgverleners, die zichzelf beoordelen met een goed rapportcijfer over door hun verleende zorg, vinden hun werk leuker en zijn trotser. Deze groep heeft minder behoefte aan bijscholing dan de ontevreden zorgverleners.
Onvoldoende gekwalificeerd personeel
Vijftien procent van de ondervraagden vindt de kwaliteit van de geboden zorg regelmatig niet goed en negen procent geeft aan dat de veiligheid van zorg regelmatig of vaak in gevaar is. De meerderheid geeft als reden onvoldoende gekwalificeerd personeel. De ontevreden zorgverleners zijn ook minder te spreken over het werken met een elektronisch dossier dan tevreden zorgverleners. Volgens deze groep zetten veel dossiers het verpleegkundig proces niet centraal en zijn ze minder gebruiksvriendelijk.
Veiligheid in de zorg
Ook de veiligheid in de zorg is geëvalueerd. Veel ondervraagden vonden het veiligheidsbeleid in teams en de evaluatie van de veranderingen ter verbetering van de cliëntveiligheid ondermaats. Hier moet meer aandacht aan besteed worden. Daarnaast is verlaging van de werkdruk nodig om de veiligheid van de zorg te bevorderen. Bijna een kwart van de zorgverleners stelt in een ‘crisissituatie’ te werken en te veel te snel probeert te doen.
‘Goede verslaglegging en overdracht nodig’
‘De cliënt heeft vaak te maken met meerdere zorgverleners uit verschillende settingen, waardoor een goede verslaglegging en overdracht nodig is. De cliënt moet weten wat er speelt en wat is afgesproken. Dit verkleint de kans op fouten en is essentieel voor kwaliteit van zorg’, vertelt onderzoeker Anke de Veer.
Patiënten positiever over zorgverlener
Patiënten zijn positiever over de zorg van zorgverleners. Zij beoordelen hun zorgverlener gemiddeld met een acht, waarbij fysio- en oefentherapeuten met een 8,1 het best beoordeeld werden. Huisartsen kregen een 7,8 van de ondervraagden. Dat bleek uit onderzoek ‘Belevingen 2018’ van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Bron: Nivel, Zorgverleners geven de kwaliteit en veiligheid van hun zorg een ruime voldoende
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…
Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten
5 minKrijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…
Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?
5 minDe arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Reactie toevoegen